homearchiv

Práce na ruce.

4. června 2012 v 20:45 | Kůstka. |  rok 2012 (3 roky)
Dneska mi miminko udělalo strašně moc velkou radost!
Přijela jsem za ním na Mirkov a šla jsem si pro něj do výběhu. Už byl krásně mezi ostatními koňmi, docela ho vzali. Pokousaný sice je, to je pravda, ale není to žádná tragédie, mohlo by to být i horší. Vytasila jsem čištění a celého jsem ho vyčistila od bahna, vybrala jsem mu kopýtka (malé tankery) od písku a kamínků a šla jsem se s ním projít. Ukázala jsem mu okolí. Byl hodnej, jediná věc, ke který jsme si museli kvůli strachu čmuchnout, byl obráběcí stroj stojící vedle panelové cesty vedoucí do areálu farmy. Šla jsem s ním jenom na ohlávce, ale vazák měl s řetízkem, je s ním ovladatelnéjší.

Na fotce je Orido s uzdečkou a sedlem, připravenej vyrazit na plac. Fotka je stará shruba týden. :)


Tam se mě ujala moje nová milá cvičitelka, Orida si 'půjčila' a zkoušela s ním chůzi, zastavení a couvání. Chvíli šla, koník měl hlavu u jejího ramene (nebo šel úplně až za ní), jednoduchým povelem "Hoo" zastavila koně a pak ho povelem "Jdi back" ustoupila o několik kroků zpět. Asi napotřetí už tenhle jednoduchej 'povel' udělal skoro automaticky. Vzali jsme valacha na jízdárnu, kde jsme ve cvičení pokračovali. Zkoušeli jsme takové věci jako chození na kruhu, ustupování, slalom mezi kužely nebo třeba doladění klusu. Taky jsme ho mordovali tím, že jsme ho plácali po zádech, dávali mu na záda igelit, kužel, házeli jsme přes něj vazák.. prostě potřebujeme, aby se otupil a takovýhle věci mu nevadili, jinak by to byl kámen úrazu. Hlavně mu nesmím dávat nic zadarmo a musím dělat velký rozdíl mezi 'ano, to je správně' a 'ne, to je špatně!'.

Dohodla jsem se s trenérkou Verčou, že dokud nebude umět základní povely ze země a dokud nebude respektovat majitele a maličko se neotrká, rozhodně s ním nebudeme jezdit na žádné vyjížďky, maximálně tak na jízdárně. Myslím, že to tak bude lepší. Protože kdyby se někde splašil, tak by mě chytali až v Povrlech. Dohodli jsme se také na tom, že s Oridem budu pracovat povětšinou já, Verča bude akorát asistovat a pomáhat mi, kdyby něco. Prostě bude jen jako dozor a malá pomoc, zbytek budu muset s Oroušem zvládnout sama.

Každopádně mi dneska udělal velkou radost, krásně poslouchal. Jen mě maličko štve, že se tolik všeho leká a ze všeho je vyplašenej. Ale to se dopiluje. Jak jsem říkala, nic mu nedám zadarmo.. Koukám, že ani on mně. Jsem na něj moc pyšná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mao-chan Mao-chan | Web | 6. června 2012 v 15:14 | Reagovat

To teda bere neřeknu kdyby to bylo něco závaznějšího ale dělat scény kvůli tomu co poslouchám a co mám ráda je docela ujeté *si teda myslím já* co já by sem dala za to aby se mi do toho tak nesrala ale rodiče si nevybíráme :-)

2 Camilla Camilla | Web | 21. července 2012 v 21:41 | Reagovat

Máš moc hezký blog ! Hlavně se mi líbí ti fotečky s koňmi :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama