homearchiv

Takže jako půl roku a NIC..?!

2. června 2012 v 21:10 | Kůstka. |  rok 2012 (3 roky)
Upřímně? Mám absolutně po náladě.
Dneska jsem si jela do bývalé stáje odjezdit enduranční kobylu, udělali jsme si výlet na "Erbenku" a všechno bylo naprosto v pohodě. Kobyla šlapala jak jsem chtěla, prostě nádhera.
To jsem ale ještě netušila, že tuhle skvělou náladu si naprosto zkazím, když pojedu za Oridem..

Přijela jsem tam s mámou a kamarádkou, nikde nikdo, tak že ho vezmeme alespoň na lonž, aby si vyzkoušel novou jízdárnu. Nasedlala jsem si ho, nauzdila a s lonžkou přicvaknutou na udidlo kráčel na jízdárnu po kamarádčině boku. Ona, že teda bude jenom krok a klus, aby si zvykl na jízdárnu. No to jsem ještě nečekala, že ten kůň pomalu ani nepůjde na kruhu. Moje milá trnérka, která půl roku dostávala 5000,- (měsíčně!) za obsedání, se projevila vážně jako spolehlivá, protože toho koně nebyla schopná naučit na lonži.
Po chvíli "mučení" jsem se rozhodla, že si na něj teda aspoň na chvíli sednu. Vzala jsem si helmu a vestu a kamarádka, že mě na něj vyhodí. Tak mě vyhodila, já jsem se zapřela do sedla.. no to jste nežrali, co ten kůň začal vyvádět. Začal běhat po celé jízdárně. Ale kdyby běhat, on co krok, to kozel. Takže proskákal pomocí kozlů celou jízdárnu, lonžku samozřejmě vláčel za sebou.. no, docela terno.


Ve chvíli, kdy začal takhle zlobit, jsem byla pokakaná až za ušima i já. Nejdřív se nám tam začal stavět na zadní, potom předkama proti nám, celou jízdárnu skákal do vzduchu.. i přihlížející raději ustoupili o několik metrů dál.
Koníček se pak uklidil a po odsedlání a oduždění za mnou zase běhal jako cvičený pejsek. Tak jsem se s ním šla projít a chvíli jsem si s ním na jízdárně hrála. Ze země je neuvěřitelně šikovnej a strašně moc učenlivej. Ale když ten koníček NEVÍ, co po něm chcete, asi těžko to udělá.

Jenže když ta rádoby trenérka na něj půl roku kašlala, neměla čas a nenaučila ho nic jinýho, než zvyknutí si na sedlo, na lonži akorát tak krok (a to ještě stěží) a při nasedání jenom lehce do sedla a opět pouze v kroku, to je docela brutální. Nejlepší na tom všem je, že mi tvrdila, že koníček je obsednutej a na lonži umí. Chá, to bylo vidět. Mám na tu zrzku neuvěřitelný nervy, fakt mě to zklamalo, že jsem jí věřila a svěřila jsem jí do péče svýho koně, aby ho něco naučila, a ona k tomu má takovejhle přístup. Ten kůň za to nemůže, že to dělal, on prostě nevěděl, co se po něm chce.. ale to mu měla vysvětlit ta trnérka.

Ach, jak jsem ráda, že jsme na Mirkově. Tam by to vážně nemělo budoucnost. Je štěstí, že se Orido dá ještě propracovat, aby z něj byl jednou dobrej kůň, ale kdyby stál ještě přes prázdniny, tak už by to bylo v řiti. Já se modlím, aby se s ním začalo pracovat normálně. Ten kůň se bude muset prakticky všechno učit odznova. Ono je fakt krásný, že před čtyřma měsícema s ním třeba jednou naklusala, jenže od tý doby na něj kašle a ten kůň to prostě zapomene. Jak jsem řekla už na začátku, bude se muset učit na lonži, s jedcem.. bude to makačka, ale už jenom kvůli němu to prostě musíme zvládnout a pořádně ho vypiplat.

Jsem šíleně smutná a naštvaná, protože tohle jsem fakt nečekala.. dost mě to, zrovna od ní, mrzí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mischa Mischa | Web | 10. srpna 2012 v 0:24 | Reagovat

Asi bych jí rozbila nos.. !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama