homearchiv

Šmakuje písek?

6. září 2012 v 21:05 | Kůstka. |  rok 2012 (3 roky)
Infantilní nadpis, že? Ale nebojte, pohodlně se usaďte, párátkama si připíchněte víčka, aby vaše oči zůstaly otevřené, hned zjistíte proč.

Středa, jaký krásný den na to, jet si zajezdit. Svítilo sluníčko, prostě ideální počasí na to, trochu pomordovat kočičáka. A tak se i stalo, samozřejmě. Vyzvedli jsme Kláru a razili jsme naším červeným bobíkem, pirátem silnic, na Mirkov. Nahoře je teď docela rušno, dodělávají se boxy, pracuje se na střeše, vozila se hlína na rozestavěnou kruhovku, prostě nářez. Ale to je vlastně na tom to nejlepší, až tam bude klid, tak to už bude klid až moc. Miluju, když se tam pořád něco děje. Jak já se těším, až Orido naběhne do svýho boxíku, až mu budu kydat, dávat vodu, už mi to chybí. Od doby, co byl na boxe v bývalé stáji, se prohání na pastvinách. Jasně, že kydám, ale vždycky se víc snažím a mám lepší pocit, když kydám svýho koně. Protože Orido přece nemůže stát na sračkách, hm?

Ale k věci. Dneska jsem na Mirkov přijela s tím, že bychom mohli vzít Orida a starší koňouchy na krokovku ven. Přišlo mi tako jako skvělý nápad. Myslela jsem, že ho unavím na jízdárně a pak si ho vezmu na procházku. Samozřejmě jsem, po jednodenní pauze, Orida zase brutálně přepadla ve výběhu a nekompromisně, asi jako Gestapo, jsem ho odvedla od rodiny, od stáda. Miluju, jak on je vždycky úžasně čisťoučkej. Ale o kopýtkách se to říct nedá, to je vždycky něco, to vyčistit. Ty jeho malý tankery. Když bylo vyčištěno, naužděno a nasedláno, razili jsme zase na jízdárnu. S tušírkou, helmou a vestou v rukách jsem sebevědomě došla na plac, po boku věrného oslíka. Zase jsem s ním zkoušela nějaký blbosti ze země. Byl divnej, zlobil, neposlouchal, nic se mu nechtělo. To se mi dlouho nestalo, že by Orido nechtěl spolupracovat a dělal blbosti. Myslela jsem, že mu píchnu septum, aby se blíže přiblížil vzhledu vola, na kterýho si hrál.

Ale co už, vzala jsem si potřebný bezpečnostní vybavení a hup na něj. Teda, tak hladce to nešlo. Ustupoval, odcházel, nebyl v klidu. No co, sedla jsem si na něj. Chodila jsem po jízdárně, Orido ale neměl nejmenší chuť spolupracovat. Prostě kravil. Chodila jsem si takhle v klidu po jízdárně, když najednou začal foukat vítr. Nevím, jestli jste si toho v předchozích článcích na fotkách či videu všimli, ale na dřevěném hrazení jízdárny máme připíchnutá drezurní písmena. Normálně na papíře, takže ve větru to vlaje. No jo, Oridek potřeboval záminku, aby se mohl vyřádit, a tohle se mu evidentně zdálo jako velmi dobrý spouštěč skvělých údálostí. Nejdřív vyskočil dopředu a potom mi tam jednoho loupnul. Vyhodil mě ze sedla, ale do sedla jsem pak zase dopadla. Než jsem se rozkoukala, loupnul dalšího, čímž si mě hodil na krk. Řeknu vám, pěkně jsem se o ten jeho krkoun praštila. Ale to by nebyl Orido, aby nehodil ještě třetího kozla a nesejmul mě úplně, že? Udělala jsem mu salto přes hlavu a dopadla jsem na záda (a pak, že prý kočky dopadají na nohy.. kecy.). Z tohohle pádu jsem si odnesla maličko podlomenou sebedůvěru, doškrábanou ruku (ani nevím od čeho), natáhnutej sval na zádech a nějakou tu modřinu. Jediný, co mě na tomhle pádu štve, že to mamina nenatočila. Ona nás totiž natáčela, začátek tam je, ale jakmile jsem už letěla, tak dala mobil dolů a společně s ostatními koukali, jestli dejchám. K jejich smůle jsem jim ukázala, že jsem v pohodě. Na slova jsem se nezmohla, nějak jsem se rozbrečela. No co, lekla jsem se. Ale prej ten pád byl tak ladnej, že ho musím zas zopáknout, aby to mamina mohla natočit.

"Nejsi dobrý jezdec do chvíle, než spadneš.."

Pohodička, hup na něj znovu. Kdybych to nechala tak, tak by si zvykl, že když se mu nebude chtít, tak mě sejme a má klid. No, právě proto jsem si na něj sedla znovu. Sice jsem si musela pár slz otřít, ale to by tolik nevadilo. Spíš vadilo, že jsem měla takovej ten divnej pocit (znáte to, když spadnete nějak tak blbě z koně a pak na něm znovu sedíte?) a Orido to prostě věděl. Ale co, seděla jsem a to bylo hlavní. Řeknu vám, takhle kravit jsem ho nezažila. Furt poklusával, zastavoval aby zaržál na koně.. no zkrátka a dobře - byl na pěst. Když se asi po deseti minutách trochu uklidnil, tak ho Klárka připla na vazák, že zkusíme ten klus. Musela jsem se pár koleček rozdejchávat a překonávat sama sebe, abych do toho šla. Přeci jen, nechtělo se mi, už jsem jenom čekala, až mě sejme znovu. Ale k mému údivu, po dobu klusání jsem asi třikrát vysedla, pak se lekl Tatry navážející hlínu na kruhovku, takže tak nějak zvláštně přidal do kroku. Naštěstí ho Klára držela. Už jsem se zase viděla na zemi, vážně. Ale tak v pohodě, přešli jsme krátkou stěnu krokem. Ale to by nebyl Orido, aby nehodil dalšího kozla, nestoupl si na zadní a nezačal skákat jako tydýt. Samozřejmě, letěla jsem znovu. Tentokrát ne přes krk, ale přes prdel. Pěkně na záda. Dala jsem si docela řachu do hlavy, nic příjemnýho. Jo, vyrazila jsem si dech, takže jsem asi pět sekund jenom tak seděla a snažila se ten dech popadnout, než jsem byla schopná se zvednout a zase si na toho tydýta sednout. Přesně kvůli tomu, aby si na to nezvykal. Byla jsem ale tak mimo, že jsem si na něj jenom sedla a zase jsem sesedla. Prostě jsem po tom druhým pádu měla hodně divnej pocit.

"..a když pak spadneš podruhé, jsi megahustěkrutopřísnej."

Ale co, nic mi není, jenom jsem si pochroumala pár svalů, mám nějakou tu modřinu a zítra mám aspoň výmluvu na tělák. Ach, ten koník to se mnou myslí dobře, nenechal by mě přeci dělat ze sebe pomalu olympionika před našima klukama, jelikož náš Pěkný ředitel se vrací z prdelválu až v neděli. Nemůžu sice říct, že mě nic nebolí, ale mám aspoň novou zkušenost. Teď akorát odlehčím peněžence, protože všem, kteří ten první pád viděli, musím donést čokoládu (flašku až od osmnácti, takže mám ještě pár let čas).

A to mi připomíná. Pomalu ale jistě se nám blíží sobota, tudíž i ta přirozená komunikace. Sice se naskytlo pár nečekaných věcí, ale náladu mi to nezkazí. Mamina si zaplatí pětikilo, aby na nás vůbec mohla koukat, video se konat nebude, protože by si paní mohla myslet, že to snad mamina bude dál šířit, aby se podle toho mohli zdkonalovat i ostatní. Ona je paní asi tak trochu debilní. Ale co, nebudu si dělat vrásky, třeba by nám mohla dovolit aspoň pár fotek. Štvalo by mě, kdybych jeden z nejdůležitějších dní tento rok neměla zdokumentovanej. Ale tak, když nedovolí, tak mám po prdeli. Uh, ono se mi to i rýmuje. To dělá ta škola, už mi to začíná lízt na mozek. Každopádně se na sobotu nehorázně těším, snad se nám bude dařit lépe, než na place ve středu. Ale tak, kdo nepadá, nejezdí, no ne? Byla to vážně moc dobrá zkušenost. I přes všechno jsem prostě musela jít a znovu se vyhoupnout do sedla. Musím se prostě naučit vždycky všechno hodit za hlavu, uklidnit se a zachovat chladnou hlavu. Ale to časem doladím. Orido mi prostě ukázal, že sejmout mě mu nedělá absolutně žádnej problém. On je táák rozkošnej!


Takže ať už to v tu sobotu bude jakkoli, minimálně článek samozřejmě napíšu. Protože vás přece neochudím o to, jak budeme úplně nejšikovnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 7. září 2012 v 17:22 | Reagovat

Podobnej pád jsem zažila i s Trojou :)) A odnesla jsem si všechno co ty kromě těch zad :(
Jenže Troja se nelekla drezúrních písmenek nýbrž právě vzlétavajícího ptátka, ale já už letěla do vzduchu při prvním zkoupnutí se ze sedla a napíchnutí na Westernovou hrušku :DDD
A tu sebedůvěru... právě, že se to musí přelomit, musíš prostě ukázat, jako tak tohle né Oslouši... TAk jsem tedy nasedla znovu do sedla a najednou jak to šlapalo :))

2 Veruu Veruu | Web | 7. září 2012 v 18:58 | Reagovat

S Oroušem ti dál přeju hodně štěstí, já naštěstí ještě nic takovýho nezažila... ale čeká mně to. Asi budu chodit pravidelně ke koním, strašně se těším:)

3 Bojča || Affs Bojča || Affs | Web | 7. září 2012 v 21:12 | Reagovat

možná, že na něj jde puberta, ale tu by měl mít už za sebou v jeho věku... Divný, že dělal takovej bugr...
A ten pád... Ooou... Nezávidím ti to. Vůbec... No možná i trošku jo v tom, že nemusíš cvičit :D
A aspoň sis na něm konečně zaklusala... :)
A těším se na článek o té komunikaci... Paní bude asi fakt trošinku natvrdlá, když si myslí, jak to budete všude ukazovat atd... :DDD Snad budou aspoň ty fotky... :D

4 Bojča || Affs Bojča || Affs | Web | 7. září 2012 v 22:00 | Reagovat

Dřív se říkalo, že bez matury nic nejsi, ale teď je to prostě hlavně ta vejška... Taťka mi nechce věřit, že na to mám, ale mě baví se učit... No někdy... Ale když na nás učitelé vybalí tolik informací a z naší zlaté základky je to dost velký skok, tak jasně, že teď mě to nebude chtít se učit (sorry, že píšu jak debílek, ale takhle mi jedou v hlavě myšlenky :D)...
Jinak ty bys byla dobrá psychiatrička :D Aji si tě dovedu představit :D
jo a ještě... Já přemýšlela i nad Masarykovou univerzitou v Brně a tam jít na obor Chov koní... Dost by mě to asi bavilo, ale nedovedu si představit, jak by nás tam všechno učili... To by byl asi masakr... Přece jenom je to dost prestižní vysoká, takže tam to je určitě hodně těžký no... :DDD

5 mielle mielle | Web | 8. září 2012 v 9:22 | Reagovat

No... každý má svou náladu. :D Taky se mi stalo, že jsem za jednu půlhodinku líbala matičku zem hned dvakrát. Samozřejmě je mi to ale líto, ty tvoje natažený svaly, vím že to bolí jak čert.. Užijte si sobotu a ať už tě to nebolí :)

6 Adis Adis | Web | 8. září 2012 v 10:44 | Reagovat

Nádherné příspěvky :) texty a doplnění fotek. Je skvělé jak někdo dokáže napsat pravdiví text :)

7 Nikís Nikís | Web | 8. září 2012 v 11:25 | Reagovat

obdivuju tě,já bych asi na koně nedokázala vylézt potřetí :D hlavně že si ti nic vážného nestalo a ať se ti natažený sval brzo zahojí..:) Oroušek měl zrovna asi neposlouchací den co? dnešek si užijte a pak zas napiš,co se dělo.:) už teď se těším :D

8 Christush Christush | Web | 8. září 2012 v 12:59 | Reagovat

Tak to vypadá, že na Oridka přišla první vysírací náladka. No, hlavně že jsi v pořádku, ale už při tom druhém pádu by si zasloužil potrestat. Nemyslím tím zbít ho jako psa, ale trestat prací, aby pochopil, že mu to nic dobrého nepřinese, ale naopak ještě víc práce a snahy... Takže dnes máte ten kurz? Super budu čekatz na zážitky a myslím si, že by s fotkami snad problém být neměl. Paní trenérka je asi lehce naivní, když si myslí, že z odvykládaného videa, které ani není k posluchači, by se někdo něco naučil. Tyto věci se učí prostě v praxi..:)

9 Łucille Łucille | Web | 8. září 2012 v 17:20 | Reagovat
10 Anett Anett | Web | 8. září 2012 v 22:18 | Reagovat

Hlavně, že jsi v pohodě :) A hlavní je, že jsi to nevzdala! Spousta lidí už by se na to vykašlala .. Tak ať se komunikace povede :) už jí máte nejspíš za sebou, že? :D :) Nojo škola :P Krásné fotky! :)

11 Christush Christush | Web | 8. září 2012 v 22:27 | Reagovat

Odp. Tak to zase chápu..:D Jen do něj, nejlepším trestem je práce a zase práce..:P

Působilo to na mě trochu rozporuplně, jste tedy spokojeni nebo ne? :) Asi si od toho očekávali víc co? Ale zase buď na druhou stranu ráda, že tě někdo na chyby upozornil a třeba to pak bude lepší..:) Jó, holt koně fungují taky podle Murphyho zákona, celý rok chodí krásně, jen na závody začnou vysírat..:D Však jasně, chápu, že jsi asi totálně vyždímaná..)

12 Mielle Mielle | Web | 8. září 2012 v 22:36 | Reagovat

Super, tak se budu těšit na článek :)

13 NaTyy NaTyy | Web | 8. září 2012 v 22:51 | Reagovat

odp.Ve stehenním sedu jezdím na skoky proto,že mi to můj trenér říká

14 Claire Claire | Web | 11. září 2012 v 21:39 | Reagovat

Já si myslím,že i u kydání je sranda :D No jo,každý má náladu a já ji mám zrovna na nic :// Já kydání zažila jen jednou,ale teď asi ke koním začnu choodit pravidelně,takže to bude pecka ! Teda doufám :D Jinak Orouš je vždycky živej,jak popisuješ a teď je nějakej :x A ten pád -> Ssss ... Tak to ti úpně nezávidím,já ještě nikdy nespadla z koně ... naštěstí ! a jsem ráda :)) ae nechci to zakřiknout ! Taky nesnášíš tělák ?? Já bych se místo něho radši učila,ale my máme hodnou učitelku,takže je to v cajku xD A ještě něco ... strašně mě baví číst tvoje články ;) ale mám ráda kratší :))a třeba na víc částí,ale to už je každýho věc :)

15 Verča :) Verča :) | Web | 2. března 2013 v 21:37 | Reagovat

Moc hezká Dvojka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama