homearchiv

Tak to bude mazec.

3. září 2012 v 21:30 | Kůstka. |  rok 2012 (3 roky)
První školní den jsem úspěšně zvládla. Tedy, v rámci možností.

Před školou jsem hned láskyplným 'čau' přivítala všechny své spolužáky. Jak já jsem se na ně netěšila. Teda, na pár z nich i jo, ale vzhledem k tomu, že mám vážně skvělou třídu plnou pipek a debilů, vyberte si z nich kamarády, že jo. Nejvíc mi chyběly ty jejich strašně cool narážky na cokoli odlišného. Například na moje rudý vlasy. Jsem si zase poslechla kecy ve stylu, že jsem si zase udělala z vlasů ještě větší chemlon (a to ještě neví, že příště si pořídím tmavě fialový!), nebo na mě blbě čuměli s otázkou, proč mám pírka jenom v jednom uchu. Asi kvůli roztahováku, krávo. Uh, měla jsem dost. No co, pořád je tam ještě Andy (a pár kluků). První miniinfarkt byl, že máme jinde třídu. Na poslední rok nás posunuli o třídu vedle, po loňskejch deváťácích (asi byli líný měnit cedulky, nebo já nevim), a do naší třídy šoupli malý kindery. Naštěstí ne mojí sestru, ta má třídu o patro výš, po loňské 9.B. To se mi na chvíli ulevilo, ale druhej miniinfarkt nastal, když jsem shlédla náš rozvrh. Odpoledku máme sice jenom jednu, do čtyř, ale zato mám tohle pololetí třikrát od sedmi. V pondělí, v útěrý a ve středu. Labůžo. A ještě takový blbý předměty, chemii, CvMv/Spav a PčDo/PčDT. Echt gold. Odpoledku máme dvě občanky, kdyby to někoho zajímalo. Taky jsme schytali pár mooc fajn učitelů. Na čtyři předměty nám šoupli výchovnou poradkyni, kvůli loňský aféře s podělanejma písemkama a vynervovaný učitelce. No, uvidím, jak to přežiju.

Já vím, že jsem s tím nadměrným sdělováním nekoňských informací otravná, ale mám prostě potřebu vám to všem sdělit. Na druhou stranu, nikdo nikoho nenutí to číst, hm? A navíc - všichni píšou o prvním školním dni, tak proč ne i já, že? Určitě vás všechny zajímá, jak jsem pyšná na svoje rudý vlasy a rozkošný dlouhý pírka, i přes kecy ostatních. Muhah, jak já ty hatery zbožňuju.

"Je mi jedno, že mě nenávidíte. Je to jenom důkaz toho, že vám nejsem lhostejná."

A jak to vypadalo dneska u Orouše? Následovně. Přijela jsem dneska výjimečně docela pozdě, až kolem páté hodiny. Hned jsem si šla pro věci a následoval koloběh čištění, uždění a sedlání. Takže normálka. Vzala jsem tušírku, helmu, vestu a šla jsem na plac. Dnešek byl docela zajímavej v tom, že na nás koukala Verča, taková dalko by se říct prozatimní trenérka, skoromanželka správce Mirkova. Složité, já vím. Nebudu vám tím mordovat vaše ztrápené hlavičky. Dneska jsem se na Oridovi vozila dýl než obvykle. Asi dvacet minut. Byl úžasnej, jediný zaváhání nastalo v okamžiku, kdy mu pod nohy vběhli naše žiletky. Teda hlavně Limeta. Ano, jmenují se Limequat a Amaretto, problém, bro? Vždycky jsem měla talent na vymýšlení originálních jmen. Ale zpět k Oridovi. Jízdárna ještě není suchá, spíš naopak. Lepší než včera, ale horší než zítra. Orouš byl šikovnej, hodně je znát, že se mu ulevilo, jak mu pan zubák vyndal ty vlčí zoubky, hned je o něco ovladatelnější. Pobídku do kroku a zastavení zvládá perfektně. Je pravda, že ho pobízím -a celkově mám nohy- dost vepředu, protože přesně vím, co by následovalo, kdybych je posunula dozadu. Už bych vám tu nepsala tenhle článek. Ale to mu křivdím, byl vážně vynikající. Všichni přihlížející mi řekli, že se neuvěřitelně sklidil a že se z něj prostě stává hodně dobrej kůň. Ani nevíte, jak se to krásně poslouchá, když vím, že je to povětšinou mojí zásluhou.

Jsem trochu psychopat. Celou dobu, co jsem na něm seděla, jsem si s ním povídala. Ať už třeba vyprávění pohádek nebo jenom takové ty kecy o tom, že když se přiblíží k minipřekážce ještě blíž, tak jí shodím nohou, on se lekne a jsem mrtvá. A při tý příležitosti jsem mu řekla, že by měl nějakýho zlýho a nemotornýho majitele, kdybych já nepřežila naše ježdění. To byste nevěřili, jak tomu rozuměl a dával si na to pozor. Upřímně? Povídat si s ním nás uklidňuje oba. Je možný, že mě víc, protože jsem jakoby zaměstnaná, takže nemyslím na to, co by kdyby, ale rozhodně je uvolněnější i on, když ví, že jsem to jenom já, kdo po něm chce ty nehorázně otravný věci. A abyste nemohli říct, že nemám žádná videa, tak dneska jsem se nechala natočit. Na videu je hezky vidět, jak mám úplně blbě celej sed, ale na druhou stranu je tam to, jak on krásně šlape. Třeba se vám to nebude zdát nic moc, ale pro mě je i to nic velkej úspěch. Video si teď natáhnu do noťasu a přidám ho v jiném článku, budu si s ním totiž muset trochu pohrát, maminka totiž měla při nahrávání potřebu konverzovat s Verčou.. a toho vás chci ušetřit. Takže jakmile upravím video, těšte se na něj.

A tady už malá ochutnávka ze včerejších fotek. Dohromady jich vzniklo shruba deset, ale všechny se mi líbí. Kochejte se.


To mi připomíná, že v sobotu máme ten seminář o přirozený komunikaci. Dneska jsem se dozvěděla, že spolu s Oridem tak bude ještě jedno čerstvě obsednutý dítko a dva ročci. To bude nádherná komunikace, s takovýma telátkama. Troufám si říct, že Orido jim vytře zrak. Nebo v to spíš ve skrytu duše doufám. No, víc toho asi nemám co říct, vrhnu se na to video, ať ho sem můžu hodit co nejdřív.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Christush Christush | Web | 3. září 2012 v 22:52 | Reagovat

Video jsem už viděla a část napsala k němu, ale k tomu prvnímu dni. Kašli na ně. Máš nějakou zvláštní třídu, u nás se odlišnosti vždy vítaly. Kamarádka přišla s rudou hlavou též a všichni z toho byli nadšení, druhá přišla s roztahovákem a nikdo taky neměl problém, ikdyž nadšení už tolik nebylo. Kašli na ně. Haters gonna hate!

S Oridem jste prostě skvělá dvojka, to nemusím opakovat. Video i fotky jsou pěkné a těším se až jich uvidím víc..;) nezapomeň si sehnat nějakého dokumentátora toho kurzu, ať víme, jak vám to tam seklo..;D

2 Nikís Nikís | Web | 4. září 2012 v 8:56 | Reagovat

,,asi kvůli roztahováku,ty krávo" tohle mě fakt dostalo..:D tak ti přeju hodně štěstí s přežitím školního roku,ty 7hodinovky vám opravdu nezávidím.
jasně že je to tvoje zásluha,Oroušek by tak neposlouchal..:)
fotky jsou překrásné,jak vám to spolu sluší :) video du hned zkouknout :)

3 mielle mielle | Web | 4. září 2012 v 14:09 | Reagovat

Hele, taky jsem se moc netěšila. Máme naprosto stejnou třídu, jako vy. Jen tam mám tu neempatickou kamarádku, jak jsem ti o ní psala (:D), a víc ne. Jsem středem všech keců a posměšků ale už na to seru a zvysoka. Mě se tvoje vlasy líbí a hodně ;)
Jo, láska a zkušenosti dělají divy, a když se k tomu přidá pilnost a pevné nervy, tak se to prostě musí podařit. A jsem ráda, že vám to s Oridem tak jde :)
Divná nejsi rozhodně, taky si s koněm povídám, ikdyž někteří tvrdí, že je to blbost co koně rozptyluje, tak mě to koně naopak dovedlo k pozornosti a uklidnění - a je pravda, že jsem se tím uvolnila hlavně i já.
Sice jsem fotku viděla už na FB, i všechny ostatní, ale ještě jednou ti jí musím pochválit - žůžasný :))
Ať se vám seminář povede a užijte si ho :)

4 Bojča || Affs Bojča || Affs | Web | 4. září 2012 v 19:17 | Reagovat

Cože? Jak ty vůbec nemůžeš mít ve třídě kamarády?? Kdybysme byli my dvě ve třídě spolu, tak  se s tebou budu kamarádit, až bych ti lezla na nervy :DDD
A tvoje "kecy" mi vůbec nevadí... :) Jo a tvoje vlasy se mi líbí, takže na ně fakt kašli... Jenom závidí!! :) :D

S Orouškem jste teda dost pokročili... :) S koněm si taky dost často povídám, jak jsem ti už kdysi psala... :D Vidím, že video už máš v dalším článku, tak ho rychle přečtu a zkouknu,... Moc se těším ;) Jo a ty fotky... !! Jsou moooc krásné!! :) Ale příště se k němu natoč, aby ti šlo vidět i do obličeje... :P :D

5 Anett Anett | Web | 4. září 2012 v 19:58 | Reagovat

Než začnu kecat k věci miluju tvoje články! :D né opravdu aji se u nich zasměju a to v dobrým slova smyslu! :) Každý je jiný a do teď nechápu chování několika lidí, ale to nechci raději rozmazávat. Já jsem si zvykla při svém štěstí sedím sama, ale v dobrém "okruhu" lidí kde je sranda :D :) Vždycky se mi líbili červený vlasy, ale neměla bych odvahu se takhle obarvit. Taky znám takovéhle narážky na vlasy, ale spíš ohledně "blbých blondýn" jak tomu někdo říká. Sice to nebyly narážky na mě, ale přijde mi hloupost posuzovat lidi kvůli vzhledu! Ať si každý barví vlasy jak chce, ať se každý obléká podle svého stylu a do ucha si snad může taky dát, co chce :D :) My máme odpoledka myslím, že 3x. Celkově máme druhej nejbláznivější rozvrh z celý školy, ale to musíme holt přežít.
Děláte veliké pokroky! :) a podle videa vám to jde a jak píšeš opravdu Orido šlape hezky! Moc vám to na fotkách sluší. Jednou bych si taky přála takového koníka.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama