homearchiv

Leden 2013

Nové uplatnění pro cedulku.

28. ledna 2013 v 16:56 | Kůstka. |  rok 2013 (4 roky)
Chystám se napsat článek. Ne, nekecám, opravdu. Hned, jak zas pojedu za Oridem, abych měla novinky a fotky. Ale dneska se musím podělit s naprosto úchvatným vylepšením pokojíčku.

Jak jistě víte, Orido tuhle zimu běhá po pastvě, protože nemá box.

Asi před rokem a půl jsem v bývalé stáji pro Orida box měla a aby bylo jasné, že je jeho, měla jsem ho označený cedulkou s jeho jménem, kterou jsem chtěla nechat přivrtat na box i na mirkovský box. A vzhledem k tomu, že box bude mít možná příští zimu, rozhodla jsem se, že nenechám ceduli jen tak se válet ve skříni a něco s ní udělám. No a dopadlo to tak, že mi visí na zdi. Vlastně nevisí, je přilepená, ale to nic nemění na tom, že mi tu zeď zvelebuje. Už mi jen chybí velký obraz Orida, který hodlám nechat udělat v nejbližší době.

Mně se to prostě na tý zelený zdi líbí!
Tak pro velký úspěch ještě detail..

New year.

5. ledna 2013 v 23:32 | Kůstka. |  rok 2013 (4 roky)
Blog zeje prázdnotou. Může za to moje lenost a nechuť cokoli dělat. Víte, na Mirkov se mi nechce z jednoho prostého důvodu. Dobře, možná těch důvodů je víc, ale hlavním důvodem je to, že se na nás s Oridem tak trochu vyprdli a on, který měl zamluvený box ještě předtím, než se vůbec začaly stavět, teď běhá ve dne v noci po pastvě. Neříkám, že by mu to nějak škodilo, to chraň bůh, právě naopak - zhubnul, je vyběhanej, prospívá mu to. Ani teplota není tak nízko, aby nepřežil venku, když se nasrstil jako medvídek. Ostatně loni byla první zima, kdy měl box, takže zvyklej je. Jen mě prostě nehorázným způsobem štve, že nemůžu jít a dát toho koně do boxu, protože zjevně bylo naslibováno (stejně jako nám) více lidem, kteří využili mojí delší nepřítomnosti a prostě do těch boxů zalezli. Čestnost především. Tohle prostě nene. Ale tak co, neudělám nic a Oridoslav prostě tuhle zimu přežije venku. Však je venku počasí jak v dubnu. Nebudu se stresovat. Stres je tak.. stresující, budu mít žaludeční vředy a hnusnou pleť. Za to mi jeden blbej box nestojí.

2013, please, be awesome.

Za dobu, co tady na to seru jak na placatej kámen, se kromě stěhování nestalo nic. Ale na druhou stranu - znáte někoho, kdo se během půl roku dvakrát stěhoval? Teď už jo.

Neuvěřitelné, že už je zase jinej rok. Ale co, za dvanáct měsíců si na to zvyknu, snad. Novej rok, novej začátek. Doufám, že se nám s Oridem bude dařit líp, než v loňském roce. Celkově doufám, že se bude VŠECHNO dařit lépe, než loni. Rok dva tisíce dvanáct byla jedna velká kasatrofa. Doslova. A už jenom proto, že třináctka je moje štastný číslo, doufám, že se letos bude dařit líp. S Oridem bych ráda pokročila o velkej kus dál. A ještě radši bych chtěla letošní rok zakončit úspěšným zajetím Hubertovy jízdy, pořádané Oridovou domovskou stájí. To jen tak, abych jim ukázala, že zvládnu vlastního koně. Nic jinýho v tom není. A samozřejmě kvůli pár starým dobrým kamarádům (a večernímu Soudu). S jistotou si troufám říct, že rok je na zaježdění tak akorát. Teď jde jen o to, jestli na to mám i já. Jestli oni vlastně celou dobu vážně nemají pravdu a já nejsem k ničemu. A myslím to naprosto vážně. Je spousta věcí, které bych s Oridem strašně ráda chtěla zvládnout, ale nevím, jestli na to moje jezdecké znalosti budou stačit.

Believe in yourself.

Já vím, že je to k nevíře, ale dnes jsem OPRAVDU byla u Orida, i když se mi tam původně OPRAVDU nechtělo (a později se ukázalo, že mě můj instiknt opět nezklamal). Víte, když už jsem dostala s Vánocům zrcadlovku, tak jsem se rozhodla, že hned při první příležitosti Orida vyfotím. A tak jsem dnes svého nového miláčka, Canon EOS D600, vytáhla na malý výlet za Oridoslavem. Upřímně? Fotit se absolutně nedalo. Vzhledem k mlze, mrholení a šeru se povedla jedna fotka z dvaceti. A to jenom jakž takž. Snažila jsem se, opravdu! Ale když jsem fotila s bleskem, fotky byly strašně tmavé. Když jsem fotila bez blesku, vždycky se pohnulbuď Orido, nebo já, takže z 90% fotek prostě nic není. Ale abyste neřekli, tak vám pár těch více povedených (nepovedla se žádná, ale i tak jsou lepší, než ty hodně špatné) ukážu. Když už jsem kvůli nim měla úplně splihlé vlasy, úplně mokré boty a podkolenky a navíc jsem boty měla plé bahna, tak se tím málem musím pochlubit, no ne?


Černobílé fotky v sobě mají nějaké zvláštní kouzlo.
Ne, to je tím, že je na ní Orido. ^^